ТзОВ "ВОТУМ" - передові технології автоматизації за розумними цінами, виконання проектів "під ключ" в різних галузях промисловості
Українська  English 

Система моніторингу цементного млина №8, керування силосом золи та цементними силосами №21, 23, 25 ВАТ "Миколаївцемент"


Система моніторингу цементного млина №8, керування силосом золи та цементними силосами №21, 23, 25 Миколаївського цементного заводу виконана на основі технічних вимог, розроблених на підставі попереднього обстеження технологічного процесу транспортування золи в силос, траспортування золи із силоса та її дозування до цементу, транспортування цементу до середьного блоку силосів.

Система призначена для моніторингу стану млина №8, системи дозування SCHENCK, дистанційного керування фулером і фільтрами силоса та бункера золи, дистанційного керування фільтрами цементних силосів №21, 23, 25, контролю рівня в цементних силосах і в бункері золи.

Система складається з двох незалежних підсистем:

підсистема моніторингу цементного млина №8 і керування силосом золи (див. рис.1), що включає в себе пульт з операторською станцією і контролером S7-300 з відповідним програмним забезпеченням, а також модуль розподіленої периферії ET200M;

Рис.1. Структурна схема підсистеми моніторингу цементного млина №8 і керування силосом золи

підсистема керування цементними силосами №21, 23, 25 (див. рис. 2), що вимагала доробки програмного забезпечення існуючих операторської станції PC 670 (WinCC v5.1), панелі оператора MP 370 (ProTool v6.2), контролера S7-400 (Step7 v5.1).

Рис.2. Структурна схема підсистеми керування цементними силосами №21, 23, 25

Система забезпечує два режими керування приводами фулера і фільтрів:

  • дистанційне управління - з операторської станції;
  • місцеве управління - з місцевих кнопок управління.

Включення приводів з місцевих кнопок управління можливе лише при наявності сигналу дозволу з операторської станції. Виключення приводів можливе в обох режимах.

Операторська станція виконана на базі персонального комп'ютера в складі: системний блок, рідиннокристалічний монітор LCD 15" TFT, блок безперебійного живлення, операційна система Windows 2000 Professional та розроблена відповідно до проекту SCADA-система (програмне забезпечення збору даних та оперативного диспетчерського керування). Пульт 1000х600 мм містить контролер Simatic S7-300. Шафа 800х600х300 мм з внутрішнім монтажем, степінь захисту IP54 містить модуль віддаленої периферії ET200M. Промислова мережа передачі інформації PROFIBUS - оптоволокно.

Для контролю рівня в цементних силосах и бункері золи застосовуються наступні пристрої:

  • мікрохвильвові давачі рівня Levelflex M FMP40 для установки на силосах - 4 шт.;
  • вібраційні давачі граничного рівня Soliphant II FTM 32 - 4 шт.;
  • вібраційний давач граничного рівня Soliphant II FTM 31 - 1 шт.

Результати та ефект впровадження >>

наверх