ТзОВ "ВОТУМ" - передові технології автоматизації за розумними цінами, виконання проектів "під ключ" в різних галузях промисловості
Українська  English  Русский

Система збору інформації про роботу основного технологічного обладнання ВАТ "Миколаївцемент"

Система збору забезпечує автоматичне введення інформації про роботу технологічного обладнання основного виробництва та адаптацію її в систему A.D.A.P компанії Lafarge, яка здійснює розрахунок показників використання обладнання і ефективності виробництва в цілому.

Система збору інформації складається з сукупності існуючих і додатково придбаних периферійних засобів, контейнера, які об'єднані між собою за допомогою звичайних та інтерфейсних кабелів. Елементами системи збору є:

 • персональний комп'ютер, в якому знаходиться:

  база даних Lafarge ADAP; програма автоматизованого збору інформації; двопортова плата PCI-1602B виробництва Advantech (інтерфейс RS-422/485, шина PCI, гальванічна ізоляція, захист від викидів напруги);

 • контейнер, який містить:

  модуль цифрового вводу ADAM-4053 виробництва Advantech, що містить 16 каналів цифрового вводу для прийому сигналів типу "Сухий контакт"; блок живлення БП-24-2к; реле 16 штук; автоматичний вимикач C60N, 2P, 6AС; клемні колодки.
Програмне забезпечення розроблене з врахуванням особливостей системи Lafarge ADAP і передбачає сумісність і одночасну роботу обидвох систем і виконує наступні функції:

 • збір даних від модуля дискретного вводу ADAM 4053;
 • інтерпретація зміни стану окремого дискретного сигналу як події технологічного процесу (запуск, зупинка, подія без зупинки);
 • індикація стану кожної з технологічних ліній, які під’єднані до системи;
 • автоматична реєстрація подій в базі даних Lafarge ADAP;
 • автоматична реєстрація подій у власному архіві;
 • прогляд архіву подій і формування звітів на основі архівних даних для виводу на друк;
 • запис подій в журнал поточних подій;
 • ручний ввід додаткових даних (тип, підтип, причина зупинки) з системою меню.

В головному вікні програми відображаються назва і стан кожної технологічної лінії, що автоматизується, назва відповідного цеху, а також вказується тип, дата і час останньої події. При старті програми остання подія для кожної технологічної лінії вважається невизначеною.

Стан технологічної лінії відображається за допомогою світлових індикаторів. Індикатор "горить" (яскраво-зелений колір) – лінія в роботі, індикатор не "горить" (темно-зелений колір) – лінія зупинена.

Головне вікно програми містить також кнопки виклику журналу поточних подій, архіву подій та додаткової інформації про програму.

Детальніше про особливості системи в статті "Система диспетчеризації роботи технологічного обладнання"