Система збору інформації про роботу основного технологічного обладнання ВАТ "Миколаївцемент"
Система збору забезпечує автоматичне введення інформації про роботу технологічного обладнання основного виробництва та адаптацію її в систему A.D.A.P компанії Lafarge, яка здійснює розрахунок показників використання обладнання і ефективності виробництва в цілому.
Структурна схема системи збору інформації
Структурна схема програмного забезпечення
Головне вікно програми
Система збору інформації складається з сукупності існуючих і додатково придбаних периферійних засобів, контейнера, які об'єднані між собою за допомогою звичайних та інтерфейсних кабелів. Елементами системи збору є:
- персональний комп'ютер, в якому знаходиться:
база даних Lafarge ADAP; програма автоматизованого збору інформації; двопортова плата PCI-1602B виробництва Advantech (інтерфейс RS-422/485, шина PCI, гальванічна ізоляція, захист від викидів напруги);
- контейнер, який містить:
модуль цифрового вводу ADAM-4053 виробництва Advantech, що містить 16 каналів цифрового вводу для прийому сигналів типу "Сухий контакт"; блок живлення БП-24-2к; реле 16 штук; автоматичний вимикач C60N, 2P, 6AС; клемні колодки.
Програмне забезпечення розроблене з врахуванням особливостей системи Lafarge ADAP і передбачає сумісність і одночасну роботу обидвох систем і виконує наступні функції:
- збір даних від модуля дискретного вводу ADAM 4053;
- інтерпретація зміни стану окремого дискретного сигналу як події технологічного процесу (запуск, зупинка, подія без зупинки);
- індикація стану кожної з технологічних ліній, які під’єднані до системи;
- автоматична реєстрація подій в базі даних Lafarge ADAP;
- автоматична реєстрація подій у власному архіві;
- прогляд архіву подій і формування звітів на основі архівних даних для виводу на друк;
- запис подій в журнал поточних подій;
- ручний ввід додаткових даних (тип, підтип, причина зупинки) з системою меню.
В головному вікні програми відображаються назва і стан кожної технологічної лінії, що автоматизується, назва відповідного цеху, а також вказується тип, дата і час останньої події. При старті програми остання подія для кожної технологічної лінії вважається невизначеною.
Стан технологічної лінії відображається за допомогою світлових індикаторів. Індикатор "горить" (яскраво-зелений колір) – лінія в роботі, індикатор не "горить" (темно-зелений колір) – лінія зупинена.
Головне вікно програми містить також кнопки виклику журналу поточних подій, архіву подій та додаткової інформації про програму.
Детальніше про особливості системи в статті "Система диспетчеризації роботи технологічного обладнання"